• Baba so slivkami je veľmi starý rodinný recept.

   

  Chuť pečeného zemiakového cesta so slivkami a maslom je nezameniteľná a naozaj sa oplatí tento recept vyskúšať. 


 • Dnes pri množstve konzervačných látok a dopekaní pekárenských výrobkov sa do popredia dostáva domáci chlieb či pečivo. Množsto lúdí si asi povie ,,ja na to nemám čas alebo ja to nedokážem,, no môžem vás ubezpečiť že upečenie si vlastného chleba vôbec nie je náročné ani na čas ani na zručnoti, príprava zaberie max. 25 minút a po čase to zvládnete za 15 minút. mixér všetko sám vymieša a urobiť bochník hádam dokáže každý. Tak poďme na to príprava na 600g chlieb.


 • Turistická inšpirácia U Liptovskej obce Lúžna na hrebeň Prašivej. A by sme sa dostali až na Donovaly musíme prejsť celým hrebeňom Prašivej cez Hriadeľské sedlo a následne na Donovaly. 


 • Zdravé raňajky sú základ nového dňa. Raňajkami vo forme vločiek a ovocia dáte svojmu telu čo potrebuje na naštartovanie nového dňa. Ovsené vločky obsahujú vlákninu a aby vás tieto vločky naozaj zasýtili mali by ste tieto raňajky skombinovať s tekutinou. Po ránu najlepšie s ľahkým bylinkový čajom, samozrejme bez cukru, postačí citrón.


 • Turistická trasa z obce Šútovo cez Šútovské vodopády hore na Chleb vo Veľkej Fatre popri chate pod Chlebom. Trasa pokračuje po hrebeni Veľkej Fatry poza vrchol Stohu až pod Veľký Rosutec a následne výstup na Veľký Rosutec. Krásne výhľady stoja za to:)


 • Špaldový vankúš kopíruje prirodzenú kontúru hlavy a krku tým, že malé špaldové šupky aj pri malej zmene vášho pohybu počas spánku sa presunú čo umožňuje tvarovanie pri každej polohe. To zabezpečí aj najmenším svalom na krku aby správne fungovali aj počas spánku. Takže už žiadne ďalšie kŕče ani svalové napätie ktoré prispievajú k bolestiam hlavy a stresu. 


 • Pohánkové šupky majú organické vlastnosti. Kopírujú prirodzenú kontúru hlavy a krku tým, že malé pohánkové šupky aj pri malej zmene vášho pohybu počas spánku sa presunú čo umožňuje tvarovanie pri každej polohe. To zabezpečí aj najmenším svalom na krku aby správne fungovali aj počas spánku. Takže už žiadne ďalšie kŕče ani svalové napätie ktoré prispievajú k bolestiam hlavy a stresu.


 • Ľanové oblečenie je ideálne do horúcich dní jeho charakteristickou vlastnosťou je priedušnosť. Naša koža sa v lete viac potí a v ľanovom oblečení môže volne dýchať.